|
|
NIEZALEŻNY SAMORZĄDNY ZWIĄZEK ZAWODOWY POLICJANTÓW
NSZZ POLICJANTÓW WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO
Władze
|
Tu jesteś :
Strona główna >
Archiwum wiadomości > 13 mld na program modernizacji służb mundurowych |
13 mld na program modernizacji służb mundurowych
Zdjęcie: KPRM, autor: Krystian Maj, licencja: CC BY-NC-ND 3.0 PL
Bezpieczeństwo to nie słowa, tylko działania i pieniądze. Podjąłem decyzję o przeznaczeniu 13 miliardów złotych na program modernizacji Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i SOP na lata 2026-2029 - napisał dziś premier Donald Tusk w portalu X.
Na temat nowej edycji programu wypowiadali się już Tomasz Siemoniak, Wiesław Szczepański i Rafał Jankowski, o czym niedawno pisaliśmy (Minister Tomasz Siemoniak podczas Defence24 Days i MSWiA planuje zmiany w nowym programie modernizacyjnym).
– Do dziś nie wiadomo było jednak, jakie środki rząd zamierza przeznaczyć na ten cel. Premier Donald Tusk uchylił dziś, w środę 14 maja, rąbka tajemnicy i poinformował, że na modernizację służb MSWiA rząd przeznaczy 13 mld złotych. To o prawie 3 mld więcej, niż budżet kosztowała obecna edycja ustawy modernizacyjnej – pisze InfoSecurity24.
I dalej czytamy: „Przypomnijmy, wprowadzenie kolejnej edycji programu modernizacji służb podległych MSWiA na lata 2026-2029 zostało wpisane do porozumienia zawartego pomiędzy kierownictwem resortu a stroną społeczną”. W porozumieniu tym zapisano również, że „nowy program modernizacji zostanie ustanowiony z dniem 1 stycznia 2026 r. ”.
„Jak na razie nie wiadomo, kiedy MSWiA przedstawi mundurowym gotowy projekt nowej ustawy. Wiadomo jednak, że dziś jest to jeden z kliku wyczekiwanych aktów prawnych, mających spory wpływ nie tylko na nastroje w służbach, ale w ogóle na ich funkcjonowanie” – piszą na końcu artykułu Dominik Mikołajczyk i Bartłomiej Figaj.
Całość artykułu „13 mld na program modernizacji służb mundurowych. Tusk: bezpieczeństwo to nie słowa, tylko działania i pieniądze” w portalu Infosecurity24 – link poniżej.
Źródła:
infosecurity24.pl
nszzp.pl